“Çfarë thoni mor kshu, jeni në terezi?”/ La shtatzënë vajzën me aftësi të kufizuara, flet gruaja e 56-vjeçarit

Një 56-vjeçar ra në prangat e policisë ditën e sotme në Fier, i akuzuar për përdhunimin e një vajze 20-vjeçare me aftësi të kufizuara. Bëhet fjalë për shtetasin Petrit Arapi, i cili ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën pa dëshirën e saj, e cila për më tepër pas analizave mjekësore rezultoi të ishte shtatzënë.

Në lidhje me këtë ngjarje ka folur edhe gruaja dhe vajza e 56-vjeçarit, të cilat u shprehën se nuk ishin në dijeni të kësaj gjëje. Madje gruaja shtoi se policia i ka thënë se e kanë marrë për shkak të parcelës me drogë që është zbuluar, gjë për të cilën ajo mohoi që burri i saj të ketë lidhje.

“Atë e kanë marrë kot. Nuk dimë gjë për 20-vjeçaren. Kjo është shtëpia jonë. Ne jemi vetëm këtu, s’kemi njeri. Unë tashi s’di gjë. Ma mori burrin dje policia, kanë mbjellë drogë aty lart. Ma morën e futën brenda. Kaq di unë. Unë nuk e di për çfarë është akuzuar. Unë thashë kanë ardhur i kanë hedhur drogën dhe ia kanë ngecur burrit tim. Policia kshu na tha. Nuk e di pse ma kanë marrë burrin, e mbjellin të tjerët drogën dhe marrin këtë. Moj ç’a thua ti moj eee. Për atë punë moj? A je në terezi ti a jo? Ç’a po thonë kështu këta moj. O ç’a po thotë kjo kshu re. Nuk di gjë unë xhanëm për këto punë. Policia ka ardhur 3-4 herë dhe ka thënë drogë, drogë, drogë. Ç’a po më thua kshu me,” tha gruaja e tij.

Ndërsa e bija e 56-vjeçarit nuk pranoi të fliste për kamerat. “Hajde mama. Nuk ju jap asnjë të dhënë. Nuk e dimë ku e ka shtëpinë. Hajde mama. Nuk jap të dhëna. Mama hajde brenda”- raportohet të ketë thënë ajo per Fax. Nga ana tjetër një banor i lagjes u shpreh se Petriti është një njeri i mirë, i urtë dhe i padjallëzuar.

Share With:
Translate »
113 Views