Dyshimi: vrasja dhe rrëmbimi ishin planifikuar paraprakisht

Më 7 mars 2024, një shëtitës zbuloi trupin e Margarita R. në një rampë të NATO-s në Hockenheim. Sipas policisë, ajo vdiq nga “dhuna e jashtme”. Në atë kohë, vajza e vogël Mia dhe

gjyshja e saj, Maryna Stetsenko, 51-vjeçe u zhdukën. Gruaja është ende në kërkim. Sipas informacioneve të BILD, rrëmbyesit e dyshuar janë gjermani Marco O.  he gruaja e tij me origjinë ruse Ina. Marco O., i cili punonte në një kasaphane, thuhet se ka raportuar me krenari për ardhjen në jetë të fëmijës ditë më parë. Më pas ai pohoi para kolegëve se i porsalinduri ishte ende në repartin e kujdesit intensiv…

Një fqinj i tha BILD: “Çifti ka tre djem, burri më tha në dhjetor se do të kishin një vajzë në janar. Me krenari më tregoi një kapele rozë për foshnjën. Jam i befasuar sepse gruaja e tij nuk dukej fare shtatzënë. Por nuk e prisja kurrë një krim të tillë. Çifti ishin gjithmonë shumë të sjellshëm dhe dukeshin të këndshëm.”

Si u njohën viktima dhe rrëmbyesit?

Sipas mediave ukrainase, Margarita R., Maryna Stetsenko dhe Mia janë parë për herë të fundit në një restorant. Me sa duket shoqërohet nga një grua nga Walldorf ( Baden-Württemberg ).

Një i njohur i familjes thuhet të ketë thënë se kjo grua u ka ofruar refugjatëve ukrainas ndihmë për përpunimin e dokumenteve në rrjetet sociale. Nuk dihet nëse kjo grua misterioze është ajo e arrestuar.

  • foto galeri