Dedikimi i aktores së famshme për nënat dhe vajzat sapo ‘pushtoi’ rrjetin

Aktorja e njohur, Hilary Duff ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në Instagram, duke marrë mbështetjen e të gjithë femrave për mesazhin e saj. Ajo mbante në krahë djalin e saj të vogël, teksa binin në sy strijat dhe celuliti në këmbët e saj, që konsiderohet si defekt në trupin e njeriut. “Po e postoj këtë për vajzat e reja, gratë dhe nënat e të gjitha moshave. Po shijoj pushimet me djalin tim pas një sezoni të gjat xhirimesh dhe kam qëndruar larg tij për disa kohë. Që kur portalet dhe revistat pëlqejnë të shpërndajnë ‘të metat e yjeve’, unë i kam! Trupi im më ka dhënë dhuratën më të bukur në jetë: Luca, 5 vite më parë. Unë mbushy 30 vjec në shtator dhe trupi im është i shëndetshëm dhe më dërgon kudo që kam nevojë. Femra, le të jemi krenare për atë që kemi dhe të mos harxhojmë kohë duke qenë të ndryshme, më të mira dhe pa defekte. Për ju të tjerët (e dini mirë kush jeni), ia dolët të shkatërroni castet e bukura dhe jeni kritikues të linjave,” – shkruajti ajo. Hilary mori komente mjaft pozitive për këtë mesazh të sinqertë që i ka dhënë të gjithëve për të patur besim në vetvete.

I am posting this on behalf of young girls, women, and mothers of all ages. I'm enjoying a vacation with my son after a long season of shooting and being away from him for weeks at a time over those months. Since websites and magazines love to share 'celeb flaws' – well I have them! My body has given me the greatest gift of my life: Luca, 5 years ago. I'm turning 30 in September and my body is healthy and gets me where I need to go. Ladies, lets be proud of what we've got and stop wasting precious time in the day wishing we were different, better, and unflawed. You guys (you know who you are!) already know how to ruin a good time, and now you are body shamers as well. #kissmyass 😛✌🏻

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on

Share With:
Translate »
595 Views