Dedikimi i djalit të Dritan Priftit për ditëlindjen e tij të fundit: Je shembull

Dy muaj më parë Dritan Prifti do të festonte ditëlindjen, duke shënuar kështu edhe festën e fundit për të, pasi pasditen e djeshme ndërroi jetë në moshën 49-vjeçare.

Ai la pas një familje të madhe, e përbërë nga gruaja, tre djemtë dhe vajza e vogël.

Dy muaj më parë Prifti kishte ditëlindjen dhe një nga urimet e shumta ishte edhe ai i djalit të tij, Davidit.
“I uroj gëzuar ditëlindjen personit nga i cili marr shembull. Të dua shumë babi. Faleminderit që gjithmonë më je pranë”, shkruante i biri në postimin e tij në instagram, ndërsa e shoqëronte edhe me një foto të shkrepur shumë vite më parë.

Në foto Prifti shfaqet me të birin Davidin e porsalindur, duke e mbajtur në krahë.

Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe nga jeta publike dhe politike.

 

Share With:
Translate »
1510 Views