Denoncimi drithërues: Në kufi me Kosovën bëhet trafik fëmijësh

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, në faqen e tij në “Facebook” ka bërë një denoncim tjetër, ku një polic shkruan në lidhje me  trafikimin e fëmijëve për marrjen e organeve. Në mesazhin e dërguar ish-kryeministrit, polici shkruan se në kufi me Kosovën po bëhet trafik fëmijësh nën moshën 18-vjeç. E ndërsa vetë Bëerisha e ka konsideruar këtë si nëj denoncim tronditës.

Postimi i plotë
Një denoncim trondites! Polici dixhital denoncon ekzistencen e nje rrjeti, qe trafikon femije per qellim marrjen e organeve per transplant! I bej thirrje prokurorise te nise me perparesi hetimin! sb

“Zoti Berisha jam nje polic ne kufirin e kukesit problemi qendron ketu Mund te pshtoni shume jete femijesh,ne doganen e shiperis dhe kosoves po bejne trafikin e femijeve nen mosh 18 vjeq e posht po i trafikojne ne kosove per ti qitur pre andej jasht ne nje vend tjeter per ti marur organet e trupit procedura qe po kryejne jane fallsfikimi i qartifikates duke i lejuar me kaluar me qartifikate duke futur nga 20 mije lek te vjetra neper qartifikate duke ja kaluar atyneve qe rrijne te gabinat aty ne kufi ato per 20 mij lek te vjetra po kalojne nje femije deri me sot eshte trafikuar 9 femije i marin neper fshatra te lanur nga fshatrat e varfer jane duke bere nje gje qe nuk duhet te lutem shperndaje dhe beje sa me te madhe”

Share With:
Translate »
1299 Views