Detaje të RËNDA/ Si u vra Fationi? 3 adoleshentët paguan mësuesin e tyre nga 100 lekë për t’i çuar në Gramsh

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja që tronditi Gramshin dy ditë më parë, 15 vjeçari Fatjon Bici mbeti i vrarë pas goditjeve me thikë nga E.K dhe tre shokëve të tij.

Ditën kur ndodhi ngjarja, mësohet se 3 adoleshentët Xh.Ç, K.M dhe O.Ç kanë paguar me nga 100 lekë të reja secili mësuesin e tyre, Erjol Bici që t’i çonte me makinën e tij në Gramsh ku po i priste shoku i tyre, E.K.

Ky i fundit mbante një thikë në dorë dhe pasi kanë dalë xhiro në qytet, teksa kalonin pranë një fushe basketbolli ku ishin mbledhur disa persona, kanë njohur të riun Q.S me të cilin O.Ç dhe E.K kishin pasur një konflikt 5 muaj më parë.

Prej aty ka nisur sherri me fjalë, ku O.Ç i shoqëruar me disa të tjerë, kanë rrethuar 4 adoleshentët dhe ka nisur sherri me grushte duke krijuar një rrëmujë të madhe.

Share With:
Translate »
89 Views