Detajet tronditëse/ E joshi dhe e çoi në hotel, dëshmia e nënës: Si e gjeta vajzën e mitur me shqiptarin nga Instagrami

Kronika e çështjes së saj shpaloset hap pas hapi me joshjen e nxënëses 14-vjeçare nga shqiptari 40-vjeçar që e tërhoqi zvarrë në një hotel në Omonia përmes dosjes së siguruar nga protothema.gr.

40-vjeçari ishte mik i familjes së vajzës 14-vjeçare, gjithashtu me origjinë shqiptare. Ai e mohon që pasi e mori vajzën dhe e dërgoi në hotel të ketë abuzuar seksualisht me 14-vjeçaren

Një histori rrëqethëse, e zbuluar nga imazhet e një fotografie që vogëlushja ka postuar në Instagram, e zbuluar nga nëna e saj dhe ka bërë thirrje në polici dhe pas një operacioni të të miturve të Sigurimit të Atikës për arrestimin e të huajit.

Nëna e vajzës e përshkruan të gjithë kronikën dramatike të kërkimit të fëmijës së saj nga mbrëmja e së shtunës deri në orët e para të së dielës kur më në fund arriti të arrinte alienin satirik, i cili kishte postuar edhe një foto nga hoteli Omonia përmes profilit në instagram, një përqafim me vajzën.

Recepsionisti raporton se 40-vjeçari e kishte marrë dhomën me një emër tjetër, ndërsa vetë autori, baba i dy fëmijëve të mitur, mohon të ketë kryer marrëdhënie seksuale me nxënësen, duke folur për një fëmijë që ndihmonte për shkak të problemeve në shtëpi dhe atë natë e çoi në hotel për të fjetur sepse koha kishte kaluar dhe nuk kishte mjete të transportit publik.

Denoncimin për zhdukjen e bëri nëna e vajzës. Ajo ka deklaruar se vajza doli me një shoqe dhe nuk u kthye dhe mungesën e saj e kishte konstatuar gjatë natës kur pa që nuk ishte në shtrat duke bërë denoncim. Një foto e hedhur në Instagram çoi policinë në hotelin që shqiptari e kishte dërguar. 40-vjeçari shqiptar rezulton i dënuar më parë për drogë dhe vepra të tjera penale.

“Unë e kam rritur vajzën time vetëm, pasi unë dhe babai i saj u divorcuam para se ajo të lindte. Babai i saj nuk e ka njohur. Unë dhe vajza kemi probleme me sjelljen e saj, pasi ajo shpesh del nga shtëpia, nuk kthehet në kohë dhe gënjen se ku shkon dhe nuk mund ta gjej. Prej disa kohësh, sigurisht që kishte ndërprerë daljet, çdo natë, por dy javët e fundit po bën sërish të njëjtën gjë. Ajo gjithmonë dilte nga shtëpia me shoqet. Kur nuk e pashë në krevat telefonova shoqen e saj.

Më tha se kanë dalë për të marrë ajër, se janë mërzitur në shtëpi. Gjatë bisedës sonë nuk dëgjova asgjë, asnjë zhurmë, asgjë brenda. Me fjalë të tjera, kuptova se nuk ishin jashtë. Prita, por deri në mëngjes nuk erdhi. Kërkova në celularin tim, se vajza nuk ka pasi ia vodhën dhe pashë që vajza ime e kishte lënë hapur Instagramin me emrin e përdoruesit (shqiptarit).

E shikova dhe pashë që kishte ngarkuar një “story” para disa orësh ku ishte bashkëngjitur edhe emri i hotelit në qendër të Athinës. Pastaj kuptova që vajza ime ishte me të në këtë hotel dhe as që mund ta mendoja se çfarë mund t’i kishte bërë. Njoftova policinë dhe shkuam atje. Ajo më gënjeu duke më thënë se ai ishte babai i një shoku të saj” u shpreh nëna.

Sipas raportit, çështja ka nisur të zbardhet: “Rreth orës 10:30 të datës 23 janar 2022, i akuzuari është pikasur nga punonjësit e policisë së Drejtorisë së Sigurimit të Atikës, duke u larguar me të miturën, në hotelin Athens City Plaza në Verantzerou.

Rruga 43 në zonën e Omonias, pas një denoncimi telefonik të nënës së të miturës, në call center të veprimit të menjëhershëm 100. Personat e përfshirë janë dërguar fillimisht në sigurimin e Omonias dhe më pas në Drejtorinë për Mbrojtjen e të miturve, e cila mori përsipër hetimin paraprak”, bëhet e ditur.

Share With:
Translate »
70 Views