Dita e tretë e Ramazanit, sot ju sygjerojmë kek të shëndetshëm me vaj ulliri

Pas pispilisë dhe canellonit, në ditën e tretë të Ramazanit vendosëm t’ju sjellim diccka të ëmbël që ta keni si mesvakt, por edhe si vakt kryesor në syfyr.
Një kek i shëndetshëm, i cili i shoqëruar me një gotë qumësh është përfet edhe në shije edhe për vlerat ushqimore që mbart.
Shkruani përbërësit:
3 vezë
1 gotë sheqer
2 gota miell
1 gotë niseshte misri
1 gotë vaj ulliri
1 gotë kos
1 pako pluhur pjekje
Çokollatë e zezë
Lëkurë portokalli
Tani shihni videon për mënyrën e përgatitjes:

Share With:
Translate »
736 Views