Ditë zie për aktorin e njohur, i vdes i biri 2-vjeçar

Aktori amerikan dhe komediani Rob Delaney ka zbuluar se djali i tij dyvjeçar Henri ka vdekur pasi ka kaluar gjysmën e jetës së tij duke u ndeshur me një tumor kanceroz në trurin e tij.

Z. Delaney, i cili jeton në Londër bëri të ditur lajmin në një post në Facebook të premten.

“Do të përpiqem të mos bëhem i çmendur me pikëllimin,” shkroi ai, duke shtuar: “Ne patëm aq shumë aventura të mrekullueshme së bashku”.

Tumori i trurit i Henry u diagnostikua në vitin 2016, pak pas ditëlindjes së tij të parë.

Z. Delaney, 41 vjeç, tha se në atë kohë Henry vuante nga “vjellat e vazhdueshme dhe humbja e peshës”.

Pasi u pranua në një spital të NHS, mjekët zbuluan tumorin dhe Henri iu nënshtrua një operacioni për ta hequr atë.
“Tumori dhe kirurgjia e tij e lanë atë me aftësi të kufizuara të mëdha fizike, por shpejt mësoi gjuhën e shenjave dhe zhvilloi metodën e tij për të marrë nga A në B, duke lëvizur në bum të bukur të tij”, shtoi ai në postin e tij.

Komediani vazhdoi të lavdërojë punën e infermiereve dhe mjekëve të NHS së bashku me të tjerë që kishin ndihmuar në kujdesin për djalin e tij, të cilin ai tha se kishte kaluar 15 muaj në spital.

Z. Delaney tha se të gjithë ata që “ndihmuan familjen tonë të mbijetonin nga sëmundja e Henrit” ishin “heronjtë e mi deri në ditën e vdekjes”.

Në vitin 2012 aktori amerikan u bë komediani i parë që fitoi personin Funniest në Çmimin Twitter. Ai është i martuar me dy djem të tjerë dhe jeton në Londër.

Share With:
Translate »
1412 Views