Ditët suedeze të Kate Middleton, dukesha mahnit me stilin

William dhe Kate janë në Stokholm për një vizitë zyrtare. Ata takuan Princeshën Viktoria të Suedisë dhe Princin Daniel.Darka madhështore kishte të ftuar figura të njohura suedeze e aktorë të famshëm, fitues të çmimit Oscar, por asnjë nuk shkëlqeu sa Dukesha.

Kate, 36 vjeç dukej bukur e veshur me një fustan në ngjyrë të verdhë shafrani e me lule. Fustani është i stilistes britanike Erdem dhe kushton plot £1945.

Në ditën e tyre të dytë të vizitës në Suedi, William dhe Kate, që është 6 muajshe shtatzanë me fëmijën e tretë, do të takohen me profesorë e akademikë për të diskutuar mbi shëndetin mendor.

Sot, Dukesha sërish ka tërhequr vëmendjen e mediave për veshjen e saj vërtet të këndshme. Kate dukej e lumtur teksa u fotografua duke buzëqeshur. Ajo mbante veshur këtë pallto nga Catherine Walker.

Share With:
Translate »
818 Views