Djali i tij i vetëm feston ditëlindjen, këngëtari shqiptar: Më ke bërë njeriun më të lumtur në botë

Lumi B është një ndër këngëtarët më aktivë në muzikën shqiptare. Megjithatë pavarësisht angazhimeve të shumta, ai ka treguar se është një bashkëshort dhe baba shumë i përkushtuar. Ai ka një djalë, me të cilin ka një lidhje shumë të fortë, pavarësisht se është ende shumë i vogël në moshë. Ditën e sotme, Blini, djali i Lumit feston 6-vjetorin e lindjes dhe sigurisht nuk mund të mungonte një urim special nga ana e këngëtarit. “Urime ditëlindja zemra e babit. Si sot 6 vjet më parë më kë bërë njeriun më të lumtur në botë. Gjithmonë do të më kesh mbrapa”, – ka shkruar Lumi bashkangjitur fotografisë së të birit.

Blini është fëmija i vetëm i reperit dhe ai është shumë i njohur nga fansat e Lumi B, sepse shpesh e kemi parë duke repuar këngët e të atit ose të kolegëve të tij.

Share With:
Translate »
680 Views