Doni të mbeteni shtatzënë? Pastroni më parë mëlçinë, zorrën e trashë dhe veshkat

Pastrimi i këtyre organeve nga toksina e grumbulluar në trup është vendimtare për të mbetur shtatzënë.

Pra, ja se si t’i pastroni veshkat, mëlçinë dhe zorrën e trashë para se të mbeteni shtatzënë!

Detoksi më i mirë i organeve të cilat ndikojnë në punën e mitrës bëhet në dy plane: pastrimi fizik me lëngje të caktuara apo me ushqim dhe pastrimi energjik me lirimin apo vetëdijesimi i mendimeve dhe i shembujve emocionalë.

Më së miri është që detoksin ta aplikojmë me këtë rend: e para zorra e trashë, pastaj mëlçia dhe pas mëlçisë veshkat, transmeton Telegrafi.

Pastrimi i zorrës së trashë: çdo mëngjes pa ngrënë asgjë: një gotë lëng (3/4 e karotës, ¼ e panxharit të kuq), pastaj i hani dy mollë dhe asgjë para kafjalli.

Ushqimi tjetër duhet të jetë i zakonshmi, me minimum përdorim të mishit (posaçërisht mishit të kuq) dhe më shumë sallata, posaçërisht lakër.

Ky ushqim duhet të zgjasë së paku një muaj.

Pastrimi i mëlçisë: zgjat dy javë. Gjatë kësaj periudhe duhet ngrënë pak më shpesh se zakonisht (5 – 6 herë në ditë), por në racione të vogla.

Çdo mëngjes pa ngrënë asgjë për një lugë vaj ulliri dhe ¼ grejpfrutë.

Gjatë ditës duhet të pini 2 -3 gota çaj për tëmth (ekzistojnë përzieje të gatshme të këtij çaji në barnatore dhe në dyqanet e ushqimeve të shëndetshme).

Pastrimi i veshkave: Dy gota lëng në ditë të përgatitur nga 10 pjesë karote, 3 pjesë panxhari të kuq, 3 pjesë kastravec, një gotë në mëngjes pa ngrënë asgjë, natën e dytë.

Janë të preferuar çajet të cilat përshpejtojnë urinimin. Gjithashtu është e dëshirueshme që pemët dhe perimet nga të cilat i bëjmë lëngjet të jenë organike.

Detoksi i veshkave zgjatë rreth dy javë.

Share With:
Translate »
886 Views