E mbani mend filmin e famshëm “Taulanti kërkon një motër”? Kështu duket aktori tani

Taulanti, i quajtur në realitet Donald Kokona, ka luajtur në një ndër filmat më të famshëm shqiptar dhe një ndër rolet më të bukura të fëmijëve.

Ai ishte djali i pafajshëm që dëshironte të kishte një motër ashtu si shoqja e tij dhe që prindërit, sidomos e ëma e luajtur nga Yllka Mujo, ishin të angazhuar në karrierë.

Pas një lufte fëmijore, Taulanti jo vetëm fitoi kundrejt prindërve, por fitoi edhe zemrat e gjithë shqiptarëve. Sot pas 34 vitesh jeni kuriozë të shikoni si duket Taulanti?

Share With:
Translate »
684 Views