E pazakontë, djali i propozon të dashurës në funeralin e babait të saj

Përdoruesi i TikTok, ndau një video në mediat sociale ku shfaqet duke u gjunjëzuar teksa i kërkonte partneres të tij që qante të martohej me të gjatë ceremonisë në Afrikën e Jugut.

Pamjet e shpërndara në mediat sociale treguan vajzën e të ndjerës të pushtuar nga pikëllimi në rreshtin e parë, me arkivolin vetëm disa metra larg, ndërsa partneri i saj u gjunjëzua para saj.

Përdorues të tjerë nxituan të komentojnë videon, me disa që e quajtën marifetin ‘të gabuar’ dhe e akuzuan burrin se kishte përfituar nga një situatë emocionale ndërsa partnerja i tij nuk po mendonte drejt. Nuk është e qartë se cili ishte reagimi i gruas, megjithëse pamjet duket se tregojnë se ajo e mbante unazën në gisht.

Burimet thonë se burri dëgjohet duke falënderuar Zotin që ishte në jetën e të dashurës së tij gjatë një periudhe kaq të vështirë për të. Ai gjithashtu thuhet se pohon se roli i tij në jetën e saj do ta ngushëllojë zemrën e saj ndërsa ajo përballet me vdekjen e babait të saj.

Përdoruesit e mediave sociale u mahnitën nga propozimi, me disa që e quajtën mos-respekt t’i propozosh dikujt që ka dhimbje kaq të madhe. “Më duket sikur duhet të kishte pritur që të kalonte varrimi…si gëzohesh kur ke një dhimbje kaq të thellë”- ka qenë një prej komenteve.

Share With:
Translate »
23 Views