E quajnë fëmijë “alien” por familja nuk e braktis

Një baba ka premtuar se nuk do ta braktisë djalin e tij të deformuar rëndë, lindja e të cilit ka shkaktuar habi tek fshatarët, të cilët kanë mësy në shtëpinë e familjes.
Fëmija ka lindur me sy të kuq të dalë nga vendi, ndërsa hunda e tij është e sheshtë.
“Unë kurrë nuk kam parë një fëmijë si ky më parë”, tha mamaja e tij.
Lindja e pazakontë nxiti turmën e fshatarëve në shtëpinë e familjes në Aligarh, Uttar Pradesh të Indisë, mes pretendimeve se djali është një ‘alien’.
Por babai i tij, një piktor me emrin Arshad, tha se familja do të kujdesej për djalin e saj për sa kohë që të jetë e mundur, ndërsa ai premtoi të mos ia kthejë shpinën.
Mami Karishma tha se nuk mund t’i besonte sytë kur e pa fëmijën e saj të dytë për herë të parë.
“Sytë e tij ishin të kuq dhe të mëdhenj, ai më shikonte dhe hunda ishte e sheshtë, dhe nuk kishte veshë. Unë kam shkuar në punë natën vonë dhe nga ora 4:00 ai ka lindur natyrshëm. Isha i gëzuar ta shihja atë, por kur pashë fytyrën e tij, nuk mund të besoja atë që pashë. Unë kurrë nuk kam parë një fëmijë si ky”, tha mamaja.
Fëmija peshon 2.2 kg dhe gjymtyrë të shëndetshme.
Mjekët besojnë se ai do të mbijetojë dhe ai aktualisht është duke marrë frymë siç duhet.
Çifti, i cili ka një vajzë dyvjeçare, shpreson për mrekulli që mund t’i japë djalit të tyre një jetë të gjatë.

Share With:
Translate »
869 Views