E tmerrshme, një burrë vret 2 gra dhe plagos një 24-vjeçare shtatzënë

Një ngjarje rëndë ka tronditur Britaninë. Mediat raportojnë se dy gra janë qëlluar për vdekje kurse dy të tjera kanë mbetur të plagosura.

Mësohet se një burrë i armatosur ka hapur zjarr në një shtëpi në St Leonards duke vrarë dy gra 32 dhe 53 vjeçe.

Ndërsa policia britanike ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka vënë në pranga r një person si të dyshuar kryesor për ngjarjen e rëndë

Ndrëkaq njëra nga të plagosurat që i shpëtoi sulmit ishte një 24 vjeçare shtatëzënë. Ajo u dërgua menjëherë në spital.

Ende nuk dihet se kush është motivi që e ka çuar autorin, identiteti it ë cilit nuk bëhet i ditur të veprojë në këtë mënyrë.

 

Share With:
Translate »
589 Views