Ekzekutohet me 5 plumba në vinç për përdhunimin e 4-vjeçares

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sërish në Jemen, ku një 25-vjeçar ka përdhënuar një 4-vjeçare dhe më pas e ka vrarë atë. Hussein al-Saket mori dënimin më ekstrem përpara një turme të madhe në sheshin kryesor të kryeqytetit të Jemenit.

Ai u qëllua me pesë plumba dhe më pas u var me një vinç. Nëna e vajzës tha se u gëzua shumë kur vrasësi u ekzekutua, ndërsa babai i saj e quajti një ndëshkim spektakolar. 25-vjeçari e kishte rrëmbyer vogëlushen kur nëna e saj po lindte djalin dhe pasi e kishte vrarë e kishte lënë trupin në një banesë të braktisur.

Share With:
Translate »
876 Views