Elia Zaharia paska luajtur në filmin e famshëm shqiptar kur ishte fëmijë dhe ne nuk e dinim

ktorja Elia Zaharia duket se e ka nisur karrierën e saj kur ishte ende fëmijë dhe ne nuk e kemi ditur këtë fakt.
Me siguri të gjithë e mbani mend filmin ‘Shpella e piratëve’ nga romani i Petro Markos me të njëjtin emër.Pjesë e këtij filmi paska qenë edhe Elia e vogël e cila ka interpretuar rolin e motrës së Lolos. Pjesë e kastit ka qenë edhe nëna e Elias, aktorja shqiptare Yllka Mujo, në rolin e Evës.
Ka qenë vet Elia e cila e ka zbuluar këtë detaj nëpërmjet disa fotografive të publikuar në “Instagram”.
Elia Zaharia tashmë është një nga aktoret më të suskeshme shqiptare e cila numëron me dhjetra role, kryesisht në teatër.

https://www.instagram.com/p/Bf5rghAAya4D6IcTpa57uImONar2CPk515juI00/?taken-by=elia.zaharia.zogu

Share With:
Translate »
1097 Views