Familja e nxori nga shtëpia: Kush është babai i fëmijës së Kylie Jenner

Pasi e mbajti për disa muaj sekret, Kylie Jenner vendosi t’i tregonte botës se mirëpriti vajzën me të dashurin Travis Scott, e cila erdhi në jetë më 1 shkurt.

Gjatë videos se publikuar në “Instagram”, ku kishte përmbledhur kujtime nga shtatzënia, u dallua edhe një unazë me diamant në dorën e Kylie-t, e cila ngriti dyshime se 20-vjeçarja është fejuar me reperin.

Travis dhe Kylie e bënë publike lidhjen e tyre në prill të 2017-s, pasi romanca e saj trevjeçare me Tyga-n përfundoi.

Por kush është Travis Scott?

I lindur me emrin Jacques Webster Jr., më 30 prill të 1992-shit, në Teksas, reperi njihet me emrin e artit Travis Scott. Pasi braktisi Universitetin e Teksasit, Travis u zhvendos në Nju-Jork për të nisur karrierën e tij në muzikë, por pak muaj më vonë u largua për në Los Angeles, për shkak se nuk po përparonte.

Mungesa e parave bën që Travis të rikthehej në vendlindje, ku prindërit i ndërprenë të ardhurat, e nxorrën nga shtëpia dhe ai u rikthye në LA.

Reperi T.I. dëgjoi në atë kohë këngën “Lights (Love Sick)” dhe Travis u ftua në studion e tij për një takim. Kënga e parë e plot e Travis në atë kohë ishte “Owl Pharaoh” dhe një vit më pas realizoi një të dytë, “Days Before Rodeo”. Më pas ai njoftoi në rrjetet sociale albumin e tij të parë “Rodeo”.

Pas suksesit të albumit të tij të parë, Travis realizoi një turne në SHBA, në 2015-n, i njohur si turneu më i egër i repit i të gjitha kohërave, me shfaqje të veçanta nga Kanye West, Wale, Chris Brown dhe Birdman.

“Rodeo” u publikua në 2015-n me paraqitjen e të ftuarve si Quavo, The Weeknd dhe Justin Bieber.

Në 2016-n, Alexander Wang zbuloi se Travis Scott do të ishte pjesë e WANGSQUAD, për fushatën e pranverës dhe ai vazhdoi të realizonte më shumë këngë.

Albumi i tij “Birds në Trap Sing McKnight” u publikua në të njëjtin vit dhe ishte numër 1, në klasifikimin e “US Billboard 200”, që çoi në nënshkrimin e një marrëveshjeje botërore mes “Universal” dhe reperit.

Ai ishte gjithashtu një producent ekzekutiv në albumin e Kanye West, “Cruel Summer”.

Në vitin 2017, Travis Scott njoftoi një turne në mbarë botën, i quajtur “Birds Eye View” dhe nisjen e vulës së tij, “Cactus Jack Records”.

Në një intervistë, Travis tha: “Nuk po e bëj që të kem kontroll financiar mbi muzikën time. Mbi të gjitha dua që të ndihmoj artistët e tjerë, të lançoj emra të rinj, të ofroj mundësi. Dua të bëj për ta, atë që më ndodhi mua, por më mirë”.

Sa vlen Travis Scott?

Vlera neto e Travis Scott është akumuluar në rreth 8 milionë dollarë, sipas “Celebrity Net Worth”.

Pasi prindërit e tij i ndaluan të ardhurat për të, Travis ndërtoi pasurinë e tij, pasi vendosi të ndiqte muzikën me orar të plotë dhe sot prodhon këngë për Jay-Z, John Legend dhe Madonna.

Travis gjithashtu ka krijuar hitin “B **** Better Have My Money” të Rihanna-s, ka fituar çmimet “BET Hip Hop Award” dhe “Teen Choice Award” dhe është nominuar për albumin e vitit në “Grammy”, në 2017-n.

E dashura e tij, Kylie Jenner, vlen rreth 50 milionë dollarë, sipas listës së “Forbes”.

Share With:
Translate »
889 Views