Fëmija më muskuloz në botë, fiton 6 medalje ari

Është vetëm 7 vjeç por ky djalë nga Kina është bërë shumë i famshëm për shkak të muskujve.

Chen Yi është një gjimnast i talentuar dhe ka marrë prej 2 vitesh trajnim për gjimnastikë. Njerëzit janë të habitur dhe trondituar nga format e tij trupore dhe e konsiderojnë si djali më i vogël me muskuj.

Foto e 7-vjeçarit janë marrë më 2 korrrik gjatë një ndeshje gjimanstike në Hangzhou. Pasi konkurroi në lojë shkoi që të ndryshonte veshjen. Kur gazetarët vunë re trupin e tij muskulor filluan duke i bërë fotografi, raporton Daily Mail. Fotot u hodhën në rrjetet sociale dhe u bënë virale në internet.

 Chen Yi pavarësisht moshës së vogël ka arritur që të fitojë 6 medalje ari dhe një medalje argjendi.

Share With:
Translate »
1151 Views