Foshnja 13 muajshe përdhunohet, torturohet dhe vritet pasi u rrëmbye nga dhoma e prindërve

Një burrë nga ka përdhunuar, torturuar dhe më pas ka vrarë nje vajzë 13 muajshe, që e rrëmbeu nga dhoma e prindërve të saj në një hotel përpara se ta hidhte trupin e saj në një rezervuar uji.

Prindërit e foshnjes së paidentifikuar u zgjuan nga gjumi për të mos e gjetur më vajzën e tyre në dhomën e tyre në një hotel në Florencia. Ata filluan kërkimin e dëshpëruar për fëmijën dhe trupi i saj i vogël u gjet i vendosur në një nga rezervuarit e ujit të hotelit.

Një burrë është arrestuar nga policia lokale. Policia beson se foshnja është rrëmbyer, përdhunuar dhe është vrarë nga një tjetër person që po qëndronte në El Bostezo.

Pronari i hotelit Jose Hernandez, pranoi se rojen e sigurisë e kishte zënë gjumi në detyrë.

Policia ka dërguar trupin e foshnjës për një autopsi dhe Javier Navarro, kreu i policisë në Caqueta, është arrestuar një person por po vazhdohet me hetimet e mëtejshme.

Share With:
Translate »
819 Views