Foshnja gjendet e “lidhur” pas nënës së vetëflijuar

Një fëmijë në Indi është ruajtur mrekullisht nga policia ndërsa nëna e bebes së porsalindur sakrifikoi jetën e saj. Fëmija ishte ende i bashkëngjitur me kordonin e kërthizës.

Zyrtarët vunë re fëmijën e nënës 36 vjeçare, pasi iu përgjigjën një thirrje emergjence nga burri i saj.

Foshnja e gjinisë mashkullore pastrua dhe u dërgua nga policia në spital, pasi nëna e tij u gjet e varur në një strehë në qytetin Katni, shteti i Madhya Pradesh, të enjten në mëngjes.

Bebi tani është në gjendje të shëndetshme në spital.

Gruaja është emëruar nga policia lokale si Laxmi Thakur.

Oficeri i policisë Kavita Saini tha: “Kur arrita në vendngjarja dhe pashë trupin, gjeta foshnjën të varur nën sarin (veshje tradicionale) e saj”.

Share With:
Translate »
617 Views