Gjendet i vetëvrarë në qelinë e burgut, babai që vrau të bijën e porsalindur

Një baba që vrau vajzën e tij të porsalindur u gjet i vdekur në qelinë e tij të burgut. Liam Deane u gjet i vdekur në qelinë e tij në HMP Leeds të dielën. Ai u burgos muajin e kaluar për vrasjen e vajzës së tij Luna në korrik.

Deane kishte pranuar më parë vrasjen e të bijës, sepse ajo “nuk ndalej duke qarë”.

Luna vdiq në spital tre ditë më vonë nga ‘lëndimet katastrofike të trurit’.

Dean u burgos për jetë me një minimum prej 10 vjetësh pasi e pranoi vrasjen e Luna.

Dean i dhunshëm, 22 vjeç, shtypi dhe goditi vajzën e tij dyditëshe  pasi humbi durimin.

Michael Smith, i akuzuar, i tha Leeds Crown Court se fëmija pësoi lëndime në trurin, trupin dhe fytyrën e saj.

Më 17 korrik, dy ditë pasi lindi Luna, nëna e saj Karen Bissett, 21 vjeç, u ngjit në shtëpinë e tyre në Wakefield, West Yorkshire.

Ditën tjetër u tha nga Deane se Luna po mundohej të merrte frymë pas rënies së natës dhe goditjes në kokë.

Luna u dërgua te Infermierja e Përgjithshme e Leeds ku vdiq në kujdesin intensiv më 14 korrik, tre ditë pas sulmit.

Share With:
Translate »
749 Views