Gjyshja dënohet me burg të përjetshëm për drogë! Kim Kardashian takon Trump për lirimin e saj

Kim Kardashian West ka takuar Presidentin Donald Trump për ti kërkuar që të falë gjyshen 63-vjeçare që është dënuar me burgim të përjetshëm për drogë.

Alice Marie Johnson qëndron pas hekurave për më shumë se dy dekada se u kap me drogë.

Dhëndri i Trump, Jared Kushner, gjithashtu ka folur me Kardashian mbi këtë çështje për disa muaj me rradhë.

Vajzat e Johnson konfirmuan takimin e sotëm (31 maj) për BBC News.

Trump me anë të një postimi në Twitter se kishin një ‘takim të madh’.

Pse është përfshirë Kim Kardashian në këtë çështje?

Historia e Johnson është vënë re nga ylli i televizioneve, pasi pa një video të shkurtër rreth saj në mediat sociale.

Më pas Kim Kardashian i kërkoi avokates së saj Shaën Holley që të merrej me çështjen dhe ka paguar një ekip ligjor për ta liruar nga burgo Johnson.

Gjithashtu ajo bashku forcat me Kushner, një këshilltar i lartë i presidentit i cili po merret me reformën e burgjeve federale.

Johnson është dënuar me burgim të përjetshëm në vitin 1996 për drogë. Ajo ishte ndërmjetëse midis shpërndarësve të drogës dhe shitësve.

 

Share With:
Translate »
603 Views