Gruaja zbulon se u martua aksidentalisht me kushëririn e saj ndërsa ishte shtatzënë me fëmijën e tij

Një grua në Utah, SHBA zbulon se u martua aksidentalisht me kushëririn e saj ndërsa ishte shtatzënë me fëmijën e tij. Nëna e tronditur Marcella Hill ndau zbulimin e çmendur në TikTok , i cili u bë viral.

Ndërsa shfletonte në internet për emrat e foshnjave, 41-vjeçarja dhe bashkëshorti i saj ishin ulur në divan duke parë në FamilySearch për të parë se çfarë mund të gjenin.

Çuditërisht, dyshja vunë re diçka të çuditshme në lidhje me emrin e gjyshërve dhe stërgjyshërve të tyre.

“Kështu që unë kurrë nuk i kam thënë askujt publikisht, por u martova aksidentalisht me kushëririn tim. Isha ulur në divan duke kërkuar emra për fëmijën që do të kishim gati dhe isha në faqen gjenealogjike FamilySearch. Burri është pranë meje në FamilySearch-in e tij dhe ai thotë: Oh kjo është qesharake, ne kemi të njëjtët emra gjyshe dhe gjyshi. Unë e shikoj këtë linjë dhe është e gjitha njësoj si e imja. Pastaj fillojmë ta shikojmë dhe kuptojmë se gjyshi im është kushëriri i parë i gjyshes së tij.”

Pasi morën në telefon gjyshërit e tyre përkatës, çifti u informua se ata në fakt kanë të njëjtët stërgjyshë.

Në SHBA , kushërinjtë e dytë lejohen ligjërisht të martohen në çdo shtet. Megjithatë, martesa mes kushërinjve të parë është e ligjshme vetëm në gjysmën e shteteve amerikane.

Sipas legjislacionit të shtetit të Utah, është e paligjshme që kushërinjtë e parë të martohen, përveç nëse çifti janë të dy 65 vjeç ose më shumë, me një gjykatë rrethi që konstaton se asnjëra palë nuk mund të ketë fëmijë.

Share With:
Translate »
17 Views