Hajdutët kërcënojnë me thikë adoleshenten dhe e plaçkisin | Video

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë një vajzë adoleshente që bërtet, teksa zvarritjen në shtëpinë e saj nga një bandë grabitësish. Viktima ishte jashtë shtëpisë së saj në Vierside të Kalifornisë në SHBA, kur u kontaktua për herë të parë nga një femër. Ndërsa ajo filloi të vraponte, një i dyshuar i dytë e rrëmbeu atë dhe e shtyu, pavarësisht zhurmave për ndihmë dhe përpjekjes për të ikur. Brenda shtëpisë, femra dhe një person i tretë plaçkitën çfarë deshën, ndërsa vajza u mbajt në kontroll me një thikë në fyt. Më pas, grabitësit ata u larguan me sendet e vjedhura të shtunën e shkuar. Motra e vajzës i tha NBC News: “Ai kapi një maskë dhe e tërhoqi atë para fytyrës së tij. “Ata vendosën një thikë në fytyrën e saj, kur ata e kishin atë në një kokë.” Nëna e vajzës, e cila kërkoi të identifikohej vetëm si Lynn, tha se vjedhësit ishin në gjendje të vidhnin rreth 5,000 dollarë në para dhe argjend. “Ne ishim duke i blerë vajzës time një makinë të re”, tha Lynn. Policia ka nisur hetimet.

 

 

 

 

 

Share With:
Translate »
1167 Views