Historia e gjyshit artist të Arben Ristanit

Arben Ristani është një nga politikanët më të njohur në radhët e Partisë Demokratike, por ndoshta nuk e dinit që ai vjen nga një familje artistësh.

Ish-deputeti i PD-së e ka rrëfyer këtë për herë të parë në emisionin “Kolaudim” në In Tv, ku u shpreh se gjyshi dhe djali i xhaxhait të tij, pasi erdhën nga Argjentina ku ishin si emigrantë, u vendosën në Tiranë dhe vijuan punën e tyre si fotografë profesionistë.

Ristani ndër të tjera shtoi se ata kanë eksperimentuar të parët dritën artificiale në studio dhe gjyshi i tij ka qenë në dasmën e mbretit Zog.

Fotot e mëposhtme janë foto të ‘45 dhe janë nga foto nga arkivi i Kombeve të Bashkuara.

Për më shumë shikoni videon dhe fotot e mëposhtme:

Arben Ristani rrëfen për herë të parë historinë e gjyshit të tij artist

Arben Ristani rrëfen për herë të parë historinë e gjyshit të tij artist

Posted by INtv Albania on Thursday, January 25, 2018

 

Share With:
Translate »
830 Views