Historia tragjike e deputetes socialiste, që u shfaq e veshur me të zeza në Kuvend

Deputetja e Partisë Socialiste për Lushnjen, Tatjana Piro, ka tërhequr vëmendjen e mediave, pasi në seancat e para është shfaqur e veshur me të zeza. Arsyeja e këtij veprimi është dhimbës. Mësohet se ajo pak kohë më parë, ka humbur djalin dhe vëllain në një aksident tragjik. Kjo gjë bëhet me dije nga fotografi Agim Rama, që shkruan: “Adelina Rista me deputeten e Lushnjes Tatiana Piro, një nënë me shumë dhimbje nga fatkeqësitë e jetës. Urime në mandatin e parë dhe ngushëllime të sinqerta”.

Share With:
Translate »
841 Views