I jep cigare 3-vjeçarit për t’i “ndaluar zakonin e keq”, arrestohet pas videos virale

Një video virale e një burri saudit që detyron një djalë trevjeçar që të pijë cigare duhani ka çuar në arrestimin e tij. Djali është dëgjuar duke kollitur pas pirjes së cigares, gjë që i bën të rriturit të qeshin.

Videoja tregon një njeri duke vënë një cigare në gojën e një djaloshi të vogël dhe me sa duket duke e stërvitur atë për ta thithur. Ai dhe të tjerët në dhomë dëgjohen duke qeshur me reagimin e fëmijës.

Babai i djalit i tha Okaz të dielën se djali i tij është tre vjeç dhe njeriu që i dha atij cigare është kushëri i tij. Sipas babait, djalit i është dhënë cigarja si një mënyrë për ta ndaluar atë nga një zakon tepër i veçantë që ka ai.

“Djali im kishte një zakon të merrte bishtat e cigareve nga dysheme dhe t’i vinte në gojë “, tha babai i djalit. “Ne u përpoqëm shumë herë ta pengonim që ta bënte këtë, por ai kurrë nuk ndaloi nga fiksimi i tij. Kushëriri im donte që djali im të shijonte cigare në mënyrë që ai të dijë se sa janë të neveritshme dhe kurrë nuk do t’u afrohen atyre. ”

Video nxiti Prokurorin e Përgjithshëm Saud Al-Mojeb të urdhërojë arrestimin e njeriut. Policia në Na’ariya e përdori videon për të identifikuar njeriun, tha zëdhënësi i policisë, koloneli Ziyad al-Rukaiti.

Njeriu u arrestua të shtunën. Ai është identifikuar si shtetas saudit në të 20-at e tij, Ziad Al-Rikaiti, tha një zëdhënës i departamentit të policisë Lindore.

Share With:
Translate »
622 Views