I merr frymën vajzës sepse qau, nëna dhe i dashuri përfundojnë në pranga

Një grua është arrestuar sëbashku me të dashurin e saj, si të akuzuar për tentativë vrasjeje ndaj vajzës së saj 4-vjeçare.
Ngjarja e rëndë sipas “Hurriyet” ka ndodhur në Adiyaman, një provincë në juglindje të Turqisë. 4-vjeçarja Zeynep A. u braktis nga të dy prindërit, në kohën që ata u divorcuan tre vite më parë. Vogëlushja u mor në dorëzim nga autoritetet dhe u vendos në një shtëpi fëmijësh.
Ditën e martë punonjësit e shtëpisë së fëmijës e dërguan vajzën me temperaturë të lartë në spitalin e Adiyamanit, ku shkoi për ta vizituar edhe e ëma, Zekiye S. sëbashku me të dashurin e saj, Nihat Ç.


Në dhomën e spitalit vajza ka nisur të qajë. Nëna raportohet se është përpjekur ta qetësonte, por dështimi ka bërë që të kalojë deri në krizë nervore dhe me mëngën e një fustani që kishte sjellë me vete i mori frymën fëmijës duke e lënë pa ndjenja.
Në panik, Zekiye S. dhe Nihat Ç. u larguan me shpejtësi nga spitali, por arratia e tyre nuk zgjati shumë, pasi u vunë në pranga nga policia.
Një infermiere që shkoi në dhomën e vajzës për t’i matur temperaturën, me të parë të nxirat në qafën e 4-vjeçares njoftoi menjëherë policinë. “CNN Turk” raporton se vajza u vu nën kujdesin e mjekëve dhe gjendja vijon të mbetet tepër e rëndë.
Në dëshminë e saj para hetuesve, Zekiye S. e cila punon në administratën shtetërore, pranoi krimin e tmerrshëm duke nënvizuar se kishte kaluar një krizë nervore pasi vajza nuk kishte pushuar së qari.

Share With:
Translate »
690 Views