Jo vetëm për të vegjëlit, pudra e tyre bën mrekulli edhe me ju

Pudra e bebes që në emër të kushtëzon duke na bërë të mendojmë se përdoret vetëm për bebet, por a dini se ky pluhur magjik mund të përdoret për shumë më shumë gjëra të tjera. Kur të lexoni më poshtë të gjitha mënyrat se si mund ta përdorni pudrën, keni apo jo një bebe në shtëpi, ky produkt nuk do t’ju mungojë më. 
1. Përdoreni si shampo të thatë
Përdoreni këtë truk kur flokët tuaj janë me vaj dhe të yndyrshëm dhe nuk keni kohë për një dush. Pluhurosni flokët me këtë përzierje: ¼ e një gotë të vogël pudër dhe ¼ e të njëjtës gotë me sodë buke. Masazhoni lehtë skalpin e më pas krihini me kreher. Flokët nuk do të jenë më të vajisura. 
2. Deordorant
Pluhurosja e këmbëve apo këpucëve me pudër bebe për të parandaluar djersitjen dhe aromat e pakëndshme.

3. U shton volum qerpikëve 

Përpara se të lyeni qerpikët me rimel lyejini me pudër. Kjo do u japi qerpikëve volum. 
4. Shthurja e bizhuterive 
Nëse një varëse ju është ngatërruar me bizhuteritë e tjera dhe nuk i shthurni dot, hidhni pak pluhu pudre dhe do e keni më të lehtë .
5. Heq yndyrën nga rrobat tuaja
Për të hequr njollat e yndyrës, hidhni pak pudër dhe ushtroni presion derisa njolla të thahet. 
6. Rifreskoni çarçafët duhet i pudrosur. Kjo do u japë një aromë të këndshme dhe freskinë e munguar.
7. Shkëlqen veshjet e lëkurës.
8. Zbut gëzofin e kafshëve
Hidhni pak pudër dhe masazhoni lëkurën e kafshës suaj. Është e rëndësishme mos t’ia hidhni në sy dhe në hundë.
9. Përpara se të depiloheni pudrosni lëkurës. Kjo e bën procesin e depilimit më pak të dhimbshëm dhe e lë lëkurën tuaj të butë dhe shumë më pak të irrituar.

Share With:
Translate »
849 Views