Nëna e gazetares shqiptare luftoi me kancerin, ministrja i dhuron lule

Në muajin e ndërgjegjësimit për luftën kundër kancerit të gjirit, në shenjë solidariteti e mbështetje, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka takuar disa prej grave që ia kanë dalë mbanë.

Një prej tyre është edhe e ëma e moderatores së njohur shqiptare, Fiori Dardha. Fiori shprehet e lumtur për të ëmën dhe uron që çdo vajzë e prekur nga kanceri ta fitojë këtë betejë.

“Mami im ia doli!
Uroj me shpirt, qe te gjitha vajzat e grate e prekura nga kanceri i gjirit ta fitojne betejen e tyre me kete semundje kaq te veshtire!
Kurajo!
Mos harroni: SHENDETI MBI GJITHCKA”, shkruan moderatorja Fiori Dardha.

Share With:
Translate »
552 Views