Konfirmohet rasti i parë me fruth në Shkodër, i infektuar një fëmijë 4 vjeç

Një fëmijë 4 vjeç është konfirmuar i infektuar me virusin e fruthit në Shkodër. Katër vjeçari ka shfaqur simptomat dhe pas kontrollit mjekësor ka rezultuar si i infektuar me fruth.

Gjendja e tij shëndetësore është e mirë, ndërsa ndodhet në shtëpinë e tij i izoluar. 4-vjeçari mësohet se është i vaksinuar me njërën prej vaksinave.
Ndërkohë gjendja e 4 vjeçari po ndiqet nga mjekët.

Share With:
Translate »
38 Views