Korrenti zë 5 persona në pishinë, 3 prej tyre fëmijë

Pese persona, mes te cileve tre femije kane humbur jeten sot pasi jane kapur nga korrenti ne nje Aquapark ne Turqi. Ngjarja e rende ndodhi ne nje park ujor ne zonen Akyazi te provinces Sakarya, ne veri-perendim te Turn’s& raporton “BBC”. Agjencia turke e lajmeve “DHA” tha se fillimisht korrenti kapi tre femijet qe po laheshin ne pishine. Me pas, ne perpjekje per t’i shpetuar femijet ne uje u hodhen edhe pronari i Aquaparkut dhe i biri i tij. Dy persona te tjere qe preken pjeset metalike ne ane to pishines shpetuan pasi u terhoqen me shpejtesi. Pese personat u nxoren nga pishina vetem pasi u nderpre energjia elektrike. Ata u derguan me shpejtesi ne spital por nuk u arrit te shpetoheshin pavaresisht nderhyrjes se mjekeve.

Share With:
Translate »
903 Views