Ngjarja në Shkodër, ish-polici mbrojti me trup fëmijën e tij

Ish-efektivi i policisë së Shkodrës, Boran Berçama dhe bashkëjetuesja e tij Silvana Ndoci u kthyen në mburojë për të birin 1 vjeç e gjysmë teksa u përballën me një atentat që u mori jetën.

Sipas grupit hetimor Berçama sapo ka parë autorin t’i afrohej automjetit, ka tentuar t’i ktheje shpinën, duke marrë pozicion mbrojtës ndaj gruas dhe djalit, por plumbat që e kanë përshkuar trupin e tij, goditën edhe 25 vjeçaren.

Fëmija u dërgua në spital dhe pasi u konstatua se nuk ka asnjë dëmtim, u tërhoq nga të afërm të Berçanës.

30 vjeçari dhe bashkëjetuesja e tij u vranë me 20 plumba automatiku me silenciator.

Krimi ka ndodhur gjatë natës, por policia u njoftua nga banorët e zonës vetëm në mëngjes rreth orës 06:40 minuta

Share With:
Translate »
829 Views