Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.6 I shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e kësaj të enjteje në Shqipëri.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në orën 06:32 në qarkun e Elbasanit.

Sipas të dhënave paraprake, nuk raportohet për pasoja në njerëz apo dëme materiale.

Share With:
Translate »
28 Views