Lëkundje tjetër tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra dhe forca goditëse

Pak minuta më parë janë ndier sërish lëkundje tërmeti në qarkun e Dibrës.

Sipas të dhënave nga “Emsc”, sot në orën 11:23 në zonën e Dibrës ka pasur lëkundje me intensitet 3.7 e shkallës Rihter. Sipas përditësimeve epiqendra e tërmetit ka qenë në kufirin shqiptaro maqedonas, dhe është ndjerë shumë në disa fshatra të Bulqizës

Vlen të theksëojmë që sot në mëngjes janë ndier lëkundja 4.4 e shkallës Rihter ishte me epiqendër në fshatin Topojan të Njësisë Administrative Shupenzë në Bashkinë Bulqizë. Deri tani nuk raportohet për dëme.

Share With:
Translate »
154 Views