Me diell dhe me një shans për të ardhme në TV

Disa zona në Amerikë janë mbuluar nga bora edhe në këto ditë të para pranvere.

Por ndoshta do të zbutej pak i ftohti nëse të gjithë do të shihnin parashikimin për motin e këtij 6-vjeçari. Në fakt e kishte një projekt për në shkollë por ja që tashmë u bë një yll online.

Carden Corts, nxënës në Waverly Belmont Elementary në Nashville, shfaqet në një video të ëmbël, ku sqaron se nuk është meteorolog, por “i di fjalët e tij”.

“Parashikimi i motit për sot vjen me shkronjën “C” dhe letrat e Pokemon”, shpjegon Carden.

“Le të shohim motin sot në Nashville duke përdorur parashikuesin tonë të ri të motit. Pas djalit shfaqet një buton i klikueshëm start “simulatorin e motit” që të çon në faqen e uraganit. Dhe një klik tjetër dhe vogëlushi ndodhet para një tornadoje shkatërruese. “Ka ndonjë gjë pas meje?”, bën shaka ai.

Video u postua në Reddit të mërkurën, nga një përdorues që pretendon se Carden është nipi i tij, dhe cilësia e videos është falë punës së të atit të tij.

Share With:
Translate »
577 Views