Merret vendimi, mbyllen edhe shkollat fillore në shtetin fqinj

Në Greqi do të mbyllen edhe shkollat fillore, raportojnë mediat greke. Vendimi pritet të bëhet i ditur gjatë ditës sot nga Ministri i Arsimit Niki Kerameos.

Vihet re se vendimi për mbylljen e shkollave fillore nuk merret sepse shkollat ??janë një vatër transmetimi, por sepse nga njëra anë lëvizja do të jetë e kufizuar, nga ana tjetër do të dërgohet mesazhi se gjërat janë shumë serioze.

Sugjerimi i specialistëve të sëmundjeve infektive për mbylljen e shkollave fillore ishte bërë në fillim të kësaj jave dhe kishte të bënte me Selanikun.

Burimi: abcnews.al

Share With:
Translate »229 Views