Mishel, vajza e Blendi Fevziut u rrit por lulet kush ia sjell?

Familja e Blendi Fevziu, vjeshtën e paskan periudhë festash. Para disa ditësh, vajza e vogël, Alis festoi ditëlindjen e saj të dytë. Ndërsa sot, ditëlindjen e feston Mishel, vajza e madhe e Blendit. 
Njësoj si në ditëlindjen e Alis ku shkruhej emri i të voglës me tollumbace, edhe Mishel gjeti emrin e saj në shtëpi. Por veç kësaj, e priste një tryezë me lule dhe trëndafila. Kush t’ia ketë dhuruar? 

Share With:
Translate »
2469 Views