Momenti më prekës nga tërmeti në Siri, motra mbron vëllanë për 19 orë nën rrënoja

Mes të shpëtuarve nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Siri, dy fëmijë, motër e vëlla kanë prekur çdokënd që ka parë foton apo videon e tyre.

Për 19 orë me radhë motra 9-vjeçare ka mbrojtur vëllanë e saj më të vogël duke i mbajtur kokën me një dorë dhe duke mbajtur vetë mbi kurriz rrënojat e shtëpisë së shembur që fatmirësisht nuk u morën jetën.

Share With:
Translate »
33 Views