Momenti tronditës: Polici iu drejton armën fëmijëve

Një video shokuese tregon momenti kur një polic i Teksasit nxjerr armën e tij  dhe ja drejton një grupi fëmijësh dhe më pas shtyn një grua.

Video u filmua në El Paso të enjten në afërsi të një qendre rekreative.

Policia ishte thirrur të merrej me shkeljet penale të raportuara dhe kur dy oficerët arritën në vendin e ngjarjes, ata u përballën me grupin e të rinjve.

Njëri prej tyre nxori telefonin e tij dhe filmoi ndërsa oficeri mbajte në tokë mikun e tij.

Ndërsa pjesa tjetër e fëmijëve bërtisnin, polici tërhoqi armën e tij dhe ua drejtoi atyre.

Veprimi i tij befasoi fëmijët të cilët u larguan për një çast.

Më policia arrestoi një të mitur dhe një i rritur për shkak se dyshoheshin se kishin ndërhyrë në një hetim.

Share With:
Translate »
590 Views