Ndërron jetë mjeku i parë në vend si pasojë e Covid-19

Mjeku i njohur hematolog, Arjan Prushi ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Prushi, është viktima e parë mes bluzeve të bardha të prekur nga koronavirusi që nuk ja doli të mbijetojë. Sipas Abc News, mjeku ishte i shtruar prej ditësh në spitalin Infektiv në gjendje të rëndë. Nuk dihet ende nëse mjeku ka patur ndonjë sëmundje shoqëruese që ka përkeqësuar edhe më gjendjen.

Ndërron jetë mjeku i parë në vend si pasojë e Covid-19

Lajmin e ka bërë publik një prej kolegëve të tij përmes një statusi, ku ka shprehur ngushëllimet familjarëve.

“U dorëzua një mjeshtër i punës që ndër vite dha një kontribut madho në shërbimin e hematologjisë në vendin tonë dhe mbarë trevat tona ku ka shqiptarë.

Dhe edukoi profesionalisht breza mjekësh ndër vite në vendin tonë! Shpirti i tij u prehtë në paqe! Dhe ngushëllime familjarëve!”- shkruan ai përmes një statusi në Facebook.

Ndërron jetë mjeku i parë në vend si pasojë e Covid-19

Situata e Covid-19 në vend mbetet problematike pas numrit të përditshëm të shtuar të rasteve pozitive dhe viktimave.

Share With:734 Views