Ndërron jetë personazhi shumë i dashur i filmave “Harry Potter”

Robert Hardy, aktori i njohur më së miri për punën e tij në seritë e Harry Potter, ka vdekur në moshën 91 vjeçare. Aktori luajti ‘Cornelius Fudge’ në seritë e Harry Potter, dhe njihej më së miri për punën e tij në emisionin televiziv “All Creatures Great And Small”. Lajmi doli nga familja e tij, të cilët thanë se ai kishte një “jetë të mrekullueshme” dhe një “karrierë të madhe në teatër, televizion dhe film për më shumë se 70 vite”, raporton BBC. Aktori ishte shpërbyler në CBE më 1981. Ai la pas tre fëmijë, Emman, Justinen dhe Paulin.

Share With:
Translate »
1366 Views