Nëna e Rita Orës: Gëzuar Ditën e Gruas për të gjitha zonjat e mia atje

Sot në gjithë botën shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas. Në këtë ditë të veçantë për gratë, vijnë edhe urime nga më të ndryshme të cilat padyshim i japin më shumë hijeshi kësaj dite.

Një urim të fuqishëm sot e ka bërë edhe nëna e këngëtares kosovare më famë botërore Rita Orës, Vera Ora. Vera, ka shkruar në rrjetin e saj Facebook, duke i uruar të gjitha zonjat për ditën e grave.

“Gëzuar Ditën e Gruas për të gjitha zonjat e mia atje. Gjëra të mahnitshme metalike të telit (ari dhe argjendi) janë bërë nga gratë me probleme sociale dhe ekonomike dhe janë të punuar me dorë duke përdorur një metodë tradicionale!”, ka shkruara Vera Ora, teksa ka publikuar një fotografi që i përshtatet mjaft mirë përshkrimit, pasi që, ajo ka një brosh me ngjyrë të argjend e të arit që është punë dore.

Share With:
Translate »
623 Views