“Nëna është me ju…”! Ija e Bes Kallakut mesazh studentëve që protestojnë

Ndërkohë që vendi zjen nga protesta studentore, po merr mbështetje edhe nga personazhet e njohur të ekranit e të rrjeteve sociale. Një ndër to është edhe Ija e Bes Kallakut e cila nëpërmjet një videoje në Instagram ka dhënë një mesazh për të gjithë studentët.

Ija u bën thirrje studentëve të vazhdojnë protestën për të drejtat e tyre dhe shprehet se nëse do e kishte të mundur, edhe ajo do u bashkohej.

“E mbeshtetet nena protesten e studentave, nena eshte me ju, vazhdoni se une jam icik e semure po kisha ardh perpara jush, vazhdoni protesten sic e keni nis, per te drejtat tuaja, jeni e ardhmja e Shqiperise”, shprehet Ija.

https://www.instagram.com/p/BrID7l6nZg2/?utm_source=ig_embed&utm_medium=loading&utm_campaign=embed_loading_state_script

Share With:
Translate »
640 Views