Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme në Look-un e Kate Middleton për funeralin e Princit Philip

Princesha Kate Middleton tërhoqi vëmendjen me Look-un e saj që kur doli nga shtëpia e saj në pallatin Kesington drejt Windsor Castle për funeralin e Princit Philp, me të cilin ka pasur një marrëdhënie të mirë.

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Dhe në të vërtetë nuk kishte asgjë të re. Ajo u shfaq me një fustan të gjatë të zi, dhe me një gjerdan me perla e diamant, me një domethënie të veçantë.

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Sipas mediave britanike, gjerdani i përket koleksionit personal të bizhuterive të Mbretëreshë Elizabeth, të cilës ia ka dhuruar dikur qeveria japoneze. Mbretëresha e vendosi për herë të parë në vitet ’80 dhe për ditëlindjen e 70-të të ish kryeministres Margaret Thatcher në vitin 1995.

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Ndërsa Kate e vendosi më parë në darkën e 70 vjetorit të martesës së mbretëreshës dhe Princin Philip katër vite më parë. Kate ka bërë këtë zgjedhje për të treguar se sa pranë Mbretëreshës qëndron mes dhimbjes së saj për humbjen e bashkëshortit.

Gjerdani nuk është i panjohur pasi gjithashtu ia lejoi ta vendoste edhe princeshës Diana për një nga angazhimet e saj të para mbretërore.

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Fustan i zi i Dukeshës, nga Roland Mouret me dekolte asimetrike kushton 1,605 paund. Është i njëjti i veshur në Festivalin Mbretëror të Legjionit Mbretëror në vitin 2018, me një rëndësi të veçantë për familjen mbretërore. Ndërsa kapela prej kadifeje është stiluar nga Philip Treacy.

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Kate e shoqëroi veshjen e saj me vathët e diamantit Bahrain Pearl Diamond Drop të cilat gjithashtu i përkasin koleksionit të mbretëreshës. Vathët janë punuar me perlat e dhuruara ndaj Mbretëreshës dhe Princit Philip nga sundimtari i Bahrejn-it në kohën e dasmës së në vitin 1947.

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

Nga varësja tek vathët e fustani: Asgjë e rastësishme

 

Share With:
Translate »
1399 Views