Ngrënia e çokollatës gjatë gjidhënies – e sigurt apo jo

Çokollata nuk sjell asnjë efekt anësore gjatë gjidhënies, por që duhet ta menaxhoni sasinë e ngrënies.

Çokollata përmban karbohidrate, proteina, yndyrna, vitamina dhe kafeinë shkruan Parenting.FirstCry, transmeton GazetaShneta.

Siç e treguam, nëse nuk e menaxhoni sasinë e ngrënies së çokollatës, tek bebi mund të sjellë efekte negative, kështu duke shkaktuar pagjumësi, nervozizëm dhe hiperaktivitet.

Sasia e lartë e konsumit të kafeinës gjithashtu mund ta ulë prodhimin e qumështit të gjirit.

Share With:85 Views