Një arsye më shumë për të konsumuar salmonin gjatë shtatzënisë suaj

Kur kuptoni se jeni shtatzënë filloni t’a pyesni veten se cilat ushqime janë të sigurta për t’u ngrënë dhe cilat duhet t’i shmangni.

Në përzgjedhjen e ushqimeve të cilat mund të jenë të duhura apo jo, bën pjesë edhe peshku shkruan VeryWell Family, transmeton Gazeta Shneta.

Ai ka shumë përfitime shëndetësore dhe disa studime mbështesin se ndihmon në zhvillimin e trurit të fëmijës, por gjithashtu vjen me disa rreziqe të mundshme, si kontaminimi me merkur dhe sëmundjet e shkaktuara nga ushqimi.

Salmoni mund të jetë një zgjedhje e mirë sepse ka një përmbajtje mjaft të ulët të merkurit.

Për sa kohë që hani salmon të gatuar mirë dhe mbani çdo javë. konsumi i konsumit, ky peshk është i pasur me lëndë ushqyese dhe i sigurt gjatë kohës që prisni.

“Salmoni është një burim i shkëlqyer i DHA ose acideve yndyrore omega 36 të cilat kanë shumë përfitime për zhvillimin e fetusit si dhe për shtatzëninë.” vëren Daniel Roshan.

“Këto përfitime përfshijnë ndikimin e mundshëm pozitiv në zhvillimin neurologjik tek fetusi dhe foshnja, minimizimin e lindjes së parakohshme si dhe një ulje e mundshme e hipertensionit të shkaktuar nga shtatzënia.”, ka shtuar Roshan.

 

Share With:
Translate »
20 Views