Njihuni me vogëlushen që nuk ngopet së ngrëni

Chahat Kumar nga Punjab në Indi ka lindur me një peshë normale, por tani që është vetëm 8 muajshe,  ajo peshon 38 Ibs ose rreth 17 kilogramë. Gjendia e saj ka vënë në alarm mjekët dhe familjarët. Prindërit e shqetësuar deklaruan:

“Pesha e saj është duke u rritur nga dita në ditë”,  përpara vajzës kishim një djalë, i cili i vdiq na e njëjta arsye dhe tani jemi shumë të shqetësuar për Chahat.    shprehet baba i saj Suraj Kumar.

Nëna e vogëlueshes shpjegon se nëse nuk i japin për të ngrënë vajza qan, dhe mesaratisht në një ditë ajo konsumon 8-10 vakte.

“Ajo qan edhe për të dalë, por pesha e saj është shumë e madhe dhe ne nuk jemi në gjendje të marrim dhe ta mbajmë jashtë”, shprehet e shqetësuar nëna 21 vjeçare.

 

 

Share With:
Translate »
805 Views